Prawo i podatki

Zwrot podatku z Czech i Niemiec dla pracowników pracujących legalnie za granicą

Rozliczenie podatku z Czech Lub Niemiec można dokonać w kilku prostych krokach. Korzysta na tym wielu Polaków, którzy wyjeżdżają zarabiać za granicą. Takie osoby najczęściej mieszczą się w progach podatkowych umożliwiającym im staranie się o zwrot podatku. Mało tego, dodatkowe ulgi podatkowe pomogą im zwiększyć ewentualną kwotę zwrotu nawet o kilkaset euro. Jak procedury zwrotu podatku przebiegają w tych krajach i co trzeba poczynić, aby uzyskać zwrot na polskie konto bankowe?

Rozliczenie podatku z Niemiec – co muszę wiedzieć? 

Niemiecki urząd skarbowy – Finanzamt – umożliwia złożenie zeznania podatkowego drogą elektroniczną. Jest to skuteczna i bezpieczna forma zeznania podatkowego, która pozwoli na szybszy zwrot podatku z Niemiec. Wszystkie osoby, które pracowały w Niemczech legalnie, a ich pracodawca odprowadzał za nich składki na poczet podatku dochodowego, mogą starać się o zwrot nadpłaconego podatku. 

Obowiązek wypełnienia deklaracji podatkowej mają osoby, które uzyskali dochód powyżej 10 700 euro, a także pracownicy, mający więcej niż jednego pracodawcę. Wszystkie niezbędne dokumenty muszą zostać złożone do urzędu skarbowego do dnia 31 maja. Warto także zapoznać się z ulgami podatkowymi w czasie procedury rozliczenia podatkowego. Pozwoli to na podwyższenie kwoty zwrotu podatku z Niemiec. Wszelkie niezbędne informacje uzyskamy przechodząc na stronę https://holandia.org/zwrot-podatku/zwrot-podatku-z-niemiec/

Zwrot podatku z Czech – podstawowe informacje 

Polacy chętnie wyjeżdżają do naszych południowych sąsiadów w celach zarobkowych. Z racji tego mogą starać się o zwrot podatku z Czech. Pamiętajmy jednak, że obowiązek rozliczenia występuje u osób, których dochód przekroczył 15 tys. koron czeskich, a termin złożenia zeznania podatkowego przypada maksymalnie do dnia 30 marca. Z racji niskiego podatku, który wynosi 15%, Polacy pracujący w Czechach mogą liczyć na spore zwroty, które mogą sięgać kilku tysięcy złotych. 

You may also like