Firmy

Żaluzje drewniane jako efektowna alternatywa dla rolet

Podstawowym zadaniem osłon okiennych jest ochrona pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zapewnianie domownikom prywatności. Obecnie sprzedawane produkty z powodzeniem pełnią również funkcję dekoracyjną i stanowią istotny element brany pod uwagę podczas aranżacji wnętrz. Do najciekawszych osłon okiennych zaliczyć należy drewniane żaluzje, które łączą w sobie estetykę i funkcjonalność.

Przegląd dostępnych produktów

Drewno to materiał powszechnie wykorzystywany do budowy mebli i tworzenia różnego rodzaju elementów wykończeniowych. Cenione jest przede wszystkim za swoją trwałość oraz naturalny wygląd. Przedmioty z drewna skutecznie ocieplają wnętrza, dodają im stylu oraz elegancji. Wśród dostępnych w sprzedaży osłon okiennych na uwagę zasługują żaluzje drewniane.

Producenci oferują klientom żaluzje poziome, pionowe oraz fasadowe mocowane na zewnątrz budynku. Pierwsze z wymienionych zbudowane są ułożonych poziomo i połączonych ze sobą lameli, których grubość najczęściej wynosi 25 mm lub 50 mm. Drewniane żaluzje pionowe mocuje się na szynie z prowadnicą, która przypomina karnisz. Obracające się o 180 stopni elementy żaluzji pozwalają na regulację poziomu zacienienia pomieszczenia.

Właściwości rolet drewnianych

W porównaniu do swych aluminiowych bądź papierowych odpowiedników, które cieszyły się ogromną popularnością w latach 90-tych XX wieku, żaluzje drewniane wyróżniają się trwałością i efektownym wyglądem. Dzięki temu, że drewno nie przepuszcza promieniowania słonecznego, a dodatkowo wolno się nagrzewa, osłony okienne wykonane z tego materiału skutecznie chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.

Stosowane przez producentów mechanizmy otwierania, zamykania, a także podnoszenia i opuszczania lameli są łatwe w obsłudze oraz niezawodne w działaniu. Również montaż osłon nie nastręcza większych trudności. W sprzedaży dostępne są żaluzje mocowane w sposób inwazyjny bądź nieinwazyjny. Aby osłony długo zachowywały swój efektowny wygląd, należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu i pielęgnacji. Warto wiedzieć, że drewniane elementy nie lubią wilgoci, a do usuwania kurzu najlepiej używać suchej ściereczki z mikrofibry, bądź specjalnej szczotki z długim włosiem.

Gdzie sprawdzą się rolety drewniane

Drewniane żaluzje wyróżniają się efektownym wyglądem i nadają każdemu wnętrzu atrakcyjnego i luksusowego charakteru. Mogą być  umieszczone w pokoju dziennym, świetnie sprawdzą się także w sypialni, kuchni, a nawet w pokoju dziecięcym. Drewno jako uniwersalny materiał doskonale komponuje się ze szkłem, metalem oraz plastikiem.

Duża dostępność kolorów pozwala na tworzenie ciekawych aranżacji oraz dopasowanie wyglądu żaluzji do posiadanych mebli i ogólnego wystroju wnętrza. Produkty wykonane z naturalnego drewna świetnie sprawdzają się w stylu skandynawskim, eklektycznym, a także scandi boho oraz new nordic. Warto także podkreślić, że żaluzje drewniane pasują do każdego rodzaju okna. Świetnie prezentują się ze stolarką drewnianą i aluminiową, stanowią także wartościowe uzupełnienie dla okien wytwarzanych z PCV.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

You may also like