Nieruchomości

Wygląd biura, a efektywność pracy pracowników

Aranżacja biura ma ogromne znaczenie nie tylko z punktu widzenia estetyki wnętrza i zadowolenia klientów, ale również dla samych pracowników. Tylko dobrze rozplanowana, nieprzytłaczająca i funkcjonalna przestrzeń może zapewnić ich optymalną efektywność. Dlaczego to ma takie znaczenie i z jakich względów lepiej powierzyć urządzanie wnętrz profesjonalnej firmie (jak DSGN)?

Dobrze rozplanowana powierzchnia to mniejsza strata czasu

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację: pracownik musi wydrukować dokument, a następnie podpisać go i zanieść komuś innemu. Jeśli pomieszczenie będzie źle zaplanowane, może okazać się, że w procesie omija szerokim łukiem kilkoro współpracowników, musi tą samą trasą wrócić do swojego biurka, podpisać dokument i zanieść go w miejsce przeznaczenia.

Gdyby dobrze rozplanować powierzchnię, dotarcie do drukarki nie wiązałoby się z żadnym kluczeniem, a osoby współpracujące ze sobą ściśle – siedziałyby w pobliżu. W ten sposób znacznie mniej czasu marnuje się na spacerowanie między biurkami. Oczywiście, nie zawsze da się tak zaplanować powierzchnię, by wszystkie osoby pracujące razem siedziały w pobliżu, jednak kwestią, na którą mamy wpływ – jest dobre usytuowanie ciągu komunikacyjnego. Powinien on być na tyle szeroki, by dwie osoby mogły rozminąć się w nim bez problemu. Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne powinny z kolei znajdować się w miejscu, do którego łatwo się dostać ze wszystkich zakątków biura.

Oświetlenie ma znaczenie

Urządzając wnętrze, firmy takie jak DSGN zwracają baczną uwagę również na to, by każde biurko było dobrze oświetlone. Nie ma w tym nic dziwnego: w końcu w pochmurny, zimowy dzień bardzo trudno jest skupić się na swych zadaniach i efektywnie je wykonywać, gdy od ciemności po prostu bolą oczy. Dlatego też warto powierzyć urządzanie wnętrz profesjonalnej firmie (na przykład dsgn.pl), która weźmie pod uwagę wiele kwestii, jakie dla laika w ogóle nie mają znaczenia, a są kluczowe z punktu widzenia efektywności osób pracujących na danej przestrzeni.

Właśnie ze wskazanych wyżej powodów, jeśli nie posiada się wiedzy o projektowaniu wnętrz, warto aranżację biura powierzyć komuś, kto się na tym zna. Wówczas wnętrze będzie nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i zachęcające do efektywnej pracy.

You may also like