Firmy

Rękawice antyprzecięciowe – ochrona rąk przed urazami mechanicznymi i skaleczeniami

W zależności od tego jaki rodzaj pracy wykonujesz, czy to służbowo czy w domu, Twoje dłonie mogą być narażone na różnego rodzaju skaleczenia: rany cięte, kłute czy otarcia. Dlatego warto zabezpieczyć je roboczymi rękawicami antyprzecięciowymi, szczególnie jeżeli masz styczność z wykonywaniem czynności przy szkle, z obróbką metali, tworzyw sztucznych, z obróbką drewna, czy pracą z jakimikolwiek innymi ostrymi narzędziami, nożami czy maszynami, które mogą uszkodzić ręce i dłonie. RĘKAWICE ANTYPRZECIĘCIOWE to dodatkowe zabezpieczenie dla skóry, które minimalizuje urazy i często chroni i pozwala uniknąć nieszczęśliwego wypadku.

Rodzaje rękawic antyprzecięciowych

Rękawice antyprzecięciowe to jedne z nielicznych w kategorii ochronnych. Ich zadaniem jest minimalizowanie ryzyka jakiegokolwiek urazu dłoni gównie na skutek przecięcia i pracy z ostrymi narzędziami. Właściwie ciężko określić w jakich branżach rękawice ochronne nie będą potrzebne, albowiem w wielu zawodach mogą stać się niezawodne i konieczne, aby podnieść komfort i bezpieczeństwo pracy. Rękawice antyprzecięciowe charakteryzują się duża wytrzymałością głównie poprzez materiał z jakiego zostały wykonane, a tych jest całkiem sporo, bo mogą być zrobione z bawełny i skóry, nitrylu, poliuretanu, poliestru, poliamidu, mikrowłókna i wielu innych półproduktów. Warto również wiedzieć, że rękawice antyprzecięciowe mogą mieć różne długości i chronić same dłonie, nadgarstki lub sięgać nawet do łokci.

Jak bardzo rękawice antyprzecięciowe chronią przed urazami?

Trzeba mieć świadomość, że rękawice antyprzecięciowe nie uchronią dłoni przed zmiażdżeniem, połamaniem, czy utratą kończyny. Brak ostrożności w wykonywaniu pracy na swoim stanowisku zawsze skutkuje kontuzją lub urazem, a niekiedy prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jednak ochrona dłoni rękawicami ochronnymi podczas wykonywania czynności w pracy z ostrymi i niebezpiecznymi elementami, zawsze będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie, i nawet jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, to ryzyko dużego ubytku jest o wiele mniejsze. Im bardziej wytrzymałe rękawice ochronne tym większe bezpieczeństwo dla pracownika.

Rękawice antyprzecięciowe lub jakiekolwiek inne rękawice ochronne powinny być standardem na wyposażeniu wielu firm w wielu branżach, jako ochrona dla pracowników i wywiązywanie się z narzuconych na zakład pracy zasad BHP. I chociaż wciąż wielu pracodawców lekceważy zasady bezpieczeństwa i higieny pracy, to każdy przedsiębiorca powinien mieć świadomość, że utrata pracownika na kilka tygodniu w związku z zaniedbaniami i brakiem odpowiedniego wyposażenia, jest o wiele bardziej kosztowna niż rękawice ochronne czy inny rodzaj sprzętu, który można kupić w atrakcyjnych cenach korzystając z zamówień hurtowych w licznych sklepach BHP online. 

You may also like