Firmy

Przesyłki kurierskie – jak przygotować paczkę do wysłania?

Wiele z nas zastanawia się, jak znaleźć najtańszego kuriera. Jednak to, że znajdziemy tanią firmę kurierską to nie wszystko. Powinniśmy pomyśleć także o odpowiednim przygotowaniu paczki do wysłania. Jej odpowiednie zapakowanie, z zachowaniem norm i zasad, pozwala na całkowite zminimalizowanie kosztów wysyłki. Aby nie narazić się na żadne dodatkowe opłaty zapoznaj się z naszym artykułem. Dowiesz się z niego, jak powinna być zapakowana przesyłka kurierska standardowa. Znajdziesz tu także informacje o tym, jakie są różne metody przygotowywania paczki.

Przesyłki kurierskie standardowe – co to oznacza?

Już we wstępie znalazło się hasło „standardowe przesyłki kurierskie”. Co to właściwie znaczy? Stwierdzenie to odnosi się do sposobu zapakowania paczki. Zawartość musi być umieszczona w kartonowym pudełku o regularnych kształtach. Taka forma pakowania jest najtańsza, gdyż nie dostarcza żadnych problemów kurierowi. Jakie przesyłki kurierskie są więc niestandardowe? Wszystkie, które mają nieregularne kształty i są opakowane w inne tworzywa, na przykład w folie strecz. Takie pakunki są trudniejsze w transporcie. Zaliczają się do nich także ciężkie ładunki.

Jak przygotować przesyłkę kurierską do wysłania?

Wszystko zaczyna się od nadania przesyłki. Możemy to łatwo zrobić przez Internet, bez wychodzenia z domu! Wystarczy skorzystać z dostępnych na stronie każdego kuriera formularzy. Można też to zrobić lepiej! Wybierz porównywarkę cen kurierów i postaw na najtańszą opcję! Przyjmijmy więc, że przygotowałeś paczkę tak, jak jest to zalecane. Sprawdziłeś, czy Twój przedmiot nie znajduje się na liście rzeczy zakazanych do wysyłania. Następnie umieściłeś go w kartonowym pudełku, zabezpieczyłeś przed przemieszczaniem (np. z użyciem gazet), zamknąłeś i zakleiłeś. Co dalej?

Nadawanie przesyłki online – jak to zrobić?

Teraz przechodzimy do nadawania przesyłki. Wystarczy podać w porównywarce wymiary, wagę oraz kraj nadania i dostarczenia. Zaznaczamy także opcję, że nasza przesyłka jest standardowa. Po przejściu dalej wyświetlają nam się dostępne, najtańsze opcje. Wybieramy tą, która jest dla nas najdogodniejsza. Teraz pozostaje nam podać pozostałe dane – swoje oraz odbiorcy. Następnie przechodzimy do dokonania opłat. Gdy proces zostanie zakończony, na podany wcześniej mail nadawcy zostaną wysłane dokumenty przewozowe. Musimy je wydrukować i umieścić na naszej paczce. To ważne! Bez nich kurier nie odbierze od nas przesyłki!

Przesyłki kurierskie – szybko i wygodnie!

Jak widać, przygotowanie przesyłki kurierskiej wcale nie jest trudne! Szczególnie w naszych czasach, gdy wszystko możemy załatwić przez Internet. Jeśli więc do tej pory miałeś obawy przed zamawianiem kuriera i wysyłką paczek, już wiesz, że to proste. Pamiętaj jednak aby zawsze zapoznawać się z zasadami danej firmy kurierskiej. Trzymaj się reguł, odpowiednio zapakowuj swoje rzeczy i ciesz się niskimi kosztami dostawy.

You may also like