Poradniki

Prowadź bardziej ekologiczny tryb życia.

Wraz z coraz poważniejszymi ostrzeżeniami dotyczącymi zanieczyszczenia środowiska naturalnego naszej planety, wiele osób podejmuje decyzję o tym, by prowadzić bardziej ekologiczny styl życia. Oto niektóre kroki, od których możesz zacząć dokonując zmian:

Jedz mniej mięsa.

Ograniczenie spożycia mięsa może mieć ogromny wpływ na środowisko. Ponad 30 procent powierzchni Ziemi jest wykorzystywane do hodowli i utrzymywania zwierząt gospodarskich. Ograniczenie zużycia mięsa jest ważnym krokiem w redukcji ogólnej emisji gazów cieplarnianych. Zastanów się nad zastąpieniem niektórych potraw mięsnych warzywami lub jedz więcej owoców morza.

Zużywaj mniej papieru. Im mniej papieru zużyjesz, tym mniej papieru trzeba wyprodukować i więcej drzew może wypełnić nasze lasy. Jeśli korzystanie z papieru w pracy lub w szkole jest konieczne, nadal możesz coś zmienić, recyklingując papier, którego używasz.

Użyj materiałowych toreb.

Większość sklepów oferuje płócienną torbę alternatywną dla toreb plastikowych i papierowych. Chociaż płócienna torba może kosztować niewielką kwotę, jest w rzeczywistości o wiele bardziej użyteczna niż myślisz. Płócienna torba jest mocniejsza niż tradycyjna torba plastikowa lub papierowa i może pomieścić więcej towarów. Płócienna torba może być również używana do przechowywania przedmiotów lub pakowania przedmiotów podczas przenoszenia – dzięki czemu jest przydatna na więcej niż jeden sposób. Nawet jeśli nie używasz płóciennych toreb, możesz wielokrotnie używać toreb foliowych.

Wybierz materiał zamiast papieru. Zamiast spieszyć się do sklepu i kupić tuzin rolek ręczników papierowych, gdy będziesz gotowy na wiosenne porządki, wytnij starą koszulkę lub inną odzież i użyj jej jako szmatki. Możesz wykorzystywać je wielokrotnie piorąc zużyte ścierki.

Ogranicz zużycie energii w swoim domu.

Istnieje wiele sposobów ograniczenia zużycia energii w domu. Doprowadzi to do mniejszych rachunków za energię i więcej pieniędzy w kieszeni! To wygrana dla ciebie i wygrana dla Ziemi.
Pożycz zamiast kupować. Łatwo jest marnować pieniądze na rzeczy, które można łatwo pożyczyć. Wypożyczaj filmy, wypożyczaj książki z bibliotek i kupuj używane rzeczy, gdy tylko jest to możliwe. Kupując i wykorzystując używane przedmioty, zmniejszasz liczbę przedmiotów, które trzeba przechowywać na składowisku, i oszczędzasz pieniądze.

Zmniejszaj zużycie wody.

Możesz prowadzić bardziej ekologiczny styl życia, zużywając mniej wody i ograniczając zakupy wody butelkowanej. Rano weź krótszy prysznic lub zainstaluj głowicę prysznicową o niskim przepływie. Inwestycja w głowicę prysznicową o niskim przepływie będzie tego warta, gdy otrzymasz kolejny rachunek za wodę i jest znacznie niższa niż poprzednia. Ograniczenie zakupów wody butelkowanej jest łatwe. Nawet jeśli mieszkasz w obszarze, w którym woda z kranu nie jest najsmaczniejsza, zakup filtra wody usunie część ironicznego posmaku z wody i oczyści go zgodnie ze standardami wody butelkowanej.

You may also like