Firmy

Praktyczne sposoby na przykrycie przydomowego basenu

przykrycie przydomowego basenu

Utrzymanie w czystości przydomowego basenu nie jest rzeczą łatwą, o ile nie wykorzystuje się do tego celu sprawdzonych przykryć basenowych czy foliowych zwijaczy. Wietrzna pogoda może w kilka chwil nanieść na powierzchnię wody liście, kurz, kawałki ziemi czy owady, których ręczne usunięcie dostarcza zwykle wielu uciążliwości.

Sprawdzone przykrycia basenowe – od czego zacząć?

Przed wyborem profesjonalnych przykryć basenowych wielu właścicieli basenów próbuje najpierw na własną rękę zasłaniać basen. Jak to robią? Zwykle posiłkują się folią kupowaną w sklepach budowlanych i przytrzaskują ją wokół basenu np. kamieniami czy meblami ogrodowymi. Niestety to rozwiązanie okazuje się skuteczne tylko na krótką metę – wiatr skutecznie podwiewa takie pokrycie i do środka basenów wpada dodatkowo pełna brudu folia. Dopiero z czasem okazuje się, że jednorazowe zainwestowanie w profesjonalne przykrycia basenowe, takie, jak np. z oferty firmy https://www.sklep.folkpool.pl/ będzie stanowiło trwałe zabezpieczenie wody basenowej przed dostającymi się do środka zanieczyszczeniami. W ofertach firm, które zajmują się dystrybucją takich profesjonalnych pokryć wyróżnić można kilka różnych typów produktów.

Rodzaje przykryć do basenów ogrodowych

Przykrycia basenowe możemy podzielić na folie klasyczne wraz z profesjonalnymi systemami ich mocowania oraz folie dodatkowo nagrzewające wodę tzw. folie solaryczne https://sklep.folkpool.pl/44-folie-solaryczne/, które połączone są z dopasowanymi do nich rolerami. Inną opcją przykrycia są pianki poliuretanowe oraz nakrycia powiązane z belkami do rolowania. Jednym z bardziej popularnych rodzajów rolerów są też tzw. rolety basenowe, które stosowane są najczęściej do dużych basenów, ale można je wykorzystać je również przy basenach o mniejszych powierzchniach.

Jak wybrać przykrycie do własnego basenu?

W firmach sprzedających zestawy profesjonalnych nakryć do basenów najlepiej jest zapytać o radę sprzedawców, którzy je oferują. W przypadku firm internetowych, jak Folkpool wskazówkami technicznymi i doborem rodzaju pokrycia do konkretnej powierzchni basenu będą służyli jego pracownicy. Prowadząc rozmowę z biurem obsługi klienta warto podać podstawowe informacje o wielkości basenu i jego formie (kwadrat, prostokąt, basen owalny itd) tak, by pracownik mógł dopasować do podanych wymiarów zarówno rodzaj folii kryjącej, jak i dopasowany do niej roler umożliwiający automatyczne rozwijanie i zwijanie pokrycia. Ta wygodna funkcja usprawni codzienne przykrywanie powierzchni basenu na noc i jednocześnie zabezpieczy czystość wody przed nieprzewidzianymi warunkami pogodowymi do jakich może dojść wtedy, gdy wszyscy śpią.

Przed zakupem warto się również upewnić, czy firma świadczy również usługi montażu rolerów i pokryć. Dzięki temu będzie się miało pewność, że cała konstrukcja jest założona poprawnie i że od kolejnego dnia będzie działała bez zarzutu. Takie podejście zapewni właścicielowi basenu maksymalnie dobry wybór przykrycia i pewność, że przez cały sezon korzystania z basenu nie będą się w nim pojawiały wyzwania dotyczące skrajnego zanieczyszczenia wody.

You may also like