E-biznes

Poranne nawyki ludzi sukcesu

Większość z nas przeciąga wstanie z łóżka do ostatniej chwili. Najczęściej nasze poranki skracamy do minimum. Szybko się ubrać, szybko zjeść i się umyć, wszystkie te czynności wykonywane są w wielkim pośpiechu.
Właśnie przez ten poranny chaos, większość z nas nie lubi wstawać z samego rana.

Niestety prawda jest taka, że to my sami pozbawiamy się możliwości na udany poranek. Pamiętajmy, że najczęściej humor z jakim wstaniemy będzie nam towarzyszył przez resztę dnia.

Ludzie sukcesu realizują wyznaczone cele, dzięki czemu ich poranki są motywujące, energiczne i pozytywne. Naszym celem na początku powinny się stać właśnie takie poranki.
Cała sztuka w tym, żeby w jakiś sposób codziennie go przeżywać.

Wychodzi zatem na to, że rano musimy zrobić coś przyjemnego i motywującego, a to nastroi nas na cały dzień. Sama poranna toaleta, umycie zębów, zjedzenie śniadania, i ubranie się nie wystarczą, ponieważ nie ma w tych czynnościach niczego fascynującego i specjalnego. Potrzeba czegoś głębszego, a skoro rano trzeba zrobić coś jeszcze poza podstawowymi czynnościami, to trzeba wcześniej wstać.

Świadome pozostawanie w ciszy to bardzo dobry nawyk. Chodzi tutaj o to, aby unikać poranków pośpiesznych i chaotycznych. Świadoma cisza pomoże nam zwolnić tempo w dzisiejszym szybkim i zakręconym świecie. Obniży nam ona poziom stresu i złych hormonów. Przykładem takiego wyciszania się może być medytacja, modlitwa, czy rozmyślania.

Drugim nawykiem, który pomoże nam uspokoić i lepiej zorganizować nasz poranek, to afirmacje. To inaczej emocjonalne, głośne przekonywanie samego siebie, że jest się wygranym. Chodzi tutaj o dobre afirmacje, w których przekonujemy samych siebie o naszych dobrych cechach.

Kolejnym nawykiem jest wizualizacja. Jest to użycie własnej wyobraźni. Wyobraźmy sobie w naszej głowie, w jaki sposób osiągniemy sukces.

Warto także pomyśleć o porannej aktywności fizycznej. Zaledwie parę minut ćwiczeń z samego rana da nam znaczny zastrzyk energii, poprawi nasze zdrowie, myślenie i koncentrację. Gdy rano trochę się poruszamy, to płuca wypełnią się tlenem, serce zacznie szybciej bić, a krew lepiej krążyć.

Jednym z nawyków ludzi sukcesu, jest planowanie dnia. Zapisywać swój plan możemy gdzie tylko chcemy, czy w telefonie, dzienniku, bądź notatniku. Trzymając się sumiennie konkretnego planu na dany dzień, sprawimy nie tylko, że stanie się on lepszy i przyjemniejszy, ale także owy plan dnia da nam motywację już z samego rana.

You may also like