Finanse, bankowość

Pomoc prawna dla frankowiczów

W momencie gdy kredyty we frankach zaczęły być dostępne w Polsce, blisko 90% kredytobiorców decydowała się właśnie na tę opcję. Wówczas była ona bardzo opłacalna, oprocentowanie było niskie, a sam frank szwajcarski miał także dość słabą pozycję. Jednak ryzyko walutowe w tym przypadku okazało się dużo większe, niż pierwotnie większość ludzi zakładała. Frank szwajcarski szybko poszybował w górę, natomiast mnóstwo ludzi zostało z zaciągniętymi zobowiązaniami finansowymi, którymi nie byli w stanie podołać. Obecnie jednak oferuje się profesjonalną pomoc prawną dla frankowiczów, realizowaną przede wszystkim za pośrednictwem kancelarii frankowych.

Czym zajmują się kancelarie frankowe?

Kancelarie frankowe jak sama ich nazwa wskazuje, zajmują się przede wszystkim pomocom frankowiczom. To profesjonalne placówki, w których można uzyskać pomoc odnośnie swojego kredytu. Na samym początku pracownicy kancelarii skupiają się na samej umowie kredytowej, którą należy przygotować. Analizują ją i na jej podstawie określają również, czy jest możliwe wejście na drogę sądową. Sąd jest tak naprawdę jedyną instytucją, która w takiej sytuacji jest w stanie wybawić nas z problemów finansowych. Dlatego idąc do takiej kancelarii należy nastawić się na to, iż konieczny będzie proces. Jeszcze do niedawna, wiele procesów było wygrywanych przez banki. Obecnie jednak szala przechyla się na korzyść frankowiczów, a wiele wyroków stanowi podstawę do roszczeń.

Jeśli sąd zauważy choć jeden nielegalny zapis znajdujący się w umowie kredytowej, wówczas jest to podstawa do tego, aby cała została ona unieważniona. Zazwyczaj kończy się to bardzo pozytywnie dla samego kredytobiorcy. Uzyskuje on bowiem zwrot nadpłaconych odsetek oraz rat, a także może liczyć na przewalutowanie kredytu na złotówki.

Wstępna analiza umowy kredytowej zazwyczaj jest darmowa. Jeśli natomiast chodzi o późniejsze poprowadzenie sprawy należy liczyć się z kosztami. Gra jest jednak warta świeczki.

Jak znaleźć dobrą kancelarię frankową?

Wiele kancelarii frankowych cieszy się bardzo dobrą opinią na rynku. Warto przede wszystkim powierzyć swoją sprawę tym, które posiadają już pewne wygrane na swoim koncie oraz doświadczenie w tym zakresie. Pomocne są artykuły ze stron typu https://www.stop-frank.pl/ranking-kancelarii-frankowych-a-faktyczna-skutecznosc-podmiotow/. Wygrana sprawa zależy od przedstawienia dowodów na to, że bank działał ewidentnie na naszą niekorzyść. Sąd zazwyczaj nie przychyla się do wszystkich takich zarzutów dlatego należy nagromadzić ich tyle, aby choć jeden był zasadny. Wówczas prawo na pewno będzie po naszej stronie, a kancelaria pomoże nam odzyskać pieniądze.

You may also like