Firmy

Odzież dla lekarzy- niezbędny element garderoby każdego specjalisty w dziedzinie medycyny

odzież medyczna

Za każdym razem, kiedy spotykamy lekarza lub inne osoby z personelu medycznego możemy zauważyć to, że posiadają oni kolorową odzież medyczną. Jednak mimo to najczęściej lekarze kojarzą się nam z klasycznym białym fartuchem. I to właśnie w nim najczęściej możemy sobie wyobrazić osoby związane z różnymi dziedzinami medycyny. Jednak takich dziedzin jest bardzo dużo. Nie chodzi tutaj tylko o różnice pomiędzy lekarzem a pielęgniarką. Bardziej o to, że lekarze mogą posiadać różne specjalizacje.

Zacznijmy od podziału na przykład na chirurgów, dermatologów, ale także pamiętajmy, że fizjoterapeuci są również zaliczani do dziedziny medycyny. Ale w jaki sposób pacjenci mogą ich wszystkich od siebie odróżnić? Bardzo łatwo może w tym pomóc kolorowa odzież medyczna. Dzięki niej bardzo szybko możemy na przykład podczas pobytu w szpitalu odróżnić kto z personelu medycznego jest pielęgniarką a kto na przykład lekarzem. Bo jak wiadomo każda z tych osób musi wypełniać zupełnie inne zadania i zajmować się czymś innym.

Jakie zadania powinna spełniać odzież medyczna?

Przede wszystkim odzież medyczna powinna być dla osoby, która ją nosi jak najbardziej to możliwe wygodna. Jak wiadomo personel medyczny spędza w swojej pracy wiele godzin. Czasami nawet całą dobę. odzież medyczna powinna być nieskazitelnie przystosowana właśnie do tego, aby mogła służyć lekarzom lub pielęgniarką przez wszystkie długie godziny pracy. Co więcej nie zapominajmy także o tym, że cały medyczny personel musi praktycznie cały czas mieć przy sobie najpotrzebniejsze w jego pracy przedmioty. Najczęściej służą one do ratowania życia. Dlatego też odzież dla lekarzy powinna być niesamowicie funkcjonalna. Co więcej pamiętajmy także odzież medyczna musi spełniać również walory higienistyczne. Jest to niezbędny element każdego stroju noszonego przez lekarzy i inny personel medyczny.

Odzież dla lekarzy musi być również przeznaczona do tego, aby można było ją prać w nawet bardzo wysokich temperaturach. Pomaga to w bardzo prosty sposób pozbyć się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, które zdążyły się już na takich ubraniach gromadzić podczas dyżuru. Jednak i tak nic nie będzie w tym przypadku ważniejsze od wygody i różnego rodzaju kieszeni na drobne najpotrzebniejsze przedmioty. Jednak tutaj może pojawić się jedno bardzo ważne pytanie. Z czego właściwie składa się odzież medyczna? Do takich produktów należą bluzy, tuniki, fartuchy lekarskie, spodnie medyczne, koszule lekarskie, koszulki medyczne, kurtki. Wszystkie te produkty muszą doskonale spełniać swoje zastosowanie i być przede wszystkich wygodne i funkcjonalne. Na przykład kurtki są najczęściej noszone przez osoby, które mogą udzielać pomocy na zewnątrz. W tym przypadku ważne jest, żeby taka kurtka nie ograniczała ruchów, ale była także ciepła.

Kolorowa odzież medyczna- jakie jest przeznaczenie kolorystyczne ubrań, które nosi personel medyczny?

Najczęściej, kiedy chcemy wyobrazić sobie lekarza to widzimy go zazwyczaj w białym fartuchu. Kolor ten przyjął się jako najbardziej praktyczny i najczęściej używany. Jednak mimo to można spotkać się z bardzo szeroką gamą kolorystyczną odzieży dla lekarzy. Ubrania w kolorze niebieskim, czerwonym, zielonym, różowym lub fioletowym. Takie kolory nie powinny nikogo dziwić w momencie, kiedy ma je na sobie lekarz lub inny pracownik personelu medycznego. Jeśli zagłębimy się w tę tematykę to w żadnych przepisach nie ma określonego kolory, jaki powinien nosić dany pracownik na przykład w szpitalu. Dlatego też placówki medyczne mogą same zdecydować się, jaka kolorowa odzież medyczna będzie wizytówką jego personelu. Jednak przyjęło się parę używanych kolorów przez pracowników personelu medycznego. Na przykład kolor czerwony przeznaczony jest zazwyczaj dla pracowników ratownictwa medycznego. Jednak żadne przepisy nie wykluczają tego, aby na przykład w jakiś szpitalu dyrektor wprowadził właśnie ten kolor odzieży medycznej. Co więcej na przykład kolor zielony umownie został zarezerwowany dla chirurgów. Niebieska odzież medyczna praktycznie każdej osobie kojarzy się z pielęgniarką, prawda? Natomiast kolory różowe lub fioletowe najczęściej używane są na tych oddziałach, gdzie przebywają dzieci.

You may also like