Poradniki

Niezawodny pomysł na prezent – bielizna dla mężczyzn

męska bielizna

Mimo że przysłowiowe skarpetki kojarzą nam się z opowieściami naszych dziadków, to w rzeczywistości bielizna dla mężczyzn jest zawsze trafionym prezentem. Jednak nie każdemu mężczyźnie możemy podarować taki prezent. Sprawdź, jakie są zasady wręczania osobistych podarków, aby nie popełnić gafy.

Bielizna dla mężczyzn – dla kogo kupić?

Bielizna dla mężczyzn to nie tylko skarpetki, ale także piżamy, bokserki, podkoszulki, kalesony i szlafroki. Lista jest naprawdę długa i będziemy mieli z czego wybierać przed podjęciem decyzji o zakupie. Jednak, aby prezent był trafiony i przede wszystkim nie spowodował zakłopotania, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach wręczania prezentów bieliźniarskich. Bo musimy pamiętać, że bielizna to prezent bardzo osobisty, który powinien być zarezerwowany dla szczególnie bliskich nam osób.

Przede wszystkim powinniśmy się skupić na tym, kogo chcemy obdarować. I tak najmniejszym problemem będzie zakup prezentu dla taty. W tym przypadku nie musimy się martwić, że zostaniemy źle odebrani bez względu na naszą płeć. Tata z pewnością ucieszy się, jeżeli otrzyma od nas skarpetki w jednolitym kolorze. Jeżeli wiemy, że ma poczucie humoru, możemy wybrać skarpety z zabawnym nadrukiem lub postawić na odważne kolory. Dobrym pomysłem będzie też zakup ciepłego szlafroka lub piżamy.

Jeżeli chcemy obdarować kolegę, to sprawa staje się bardziej delikatna. W zależności czy będzie to prezent grupowy, czy też indywidualny, powinniśmy obrać dwa nieco różne kierunki. Jeżeli to prezent od grupy, to możemy pozwolić sobie na puszczenie wodzy fantazji. Odpowiedzialność za wybór prezentu będzie rozproszona na wszystkich członków grupy, więc np. podarowanie seksownych slipów, będzie odebrane jako żart, a nie propozycja flirtu. Inaczej sytuacja będzie wyglądać, jeżeli jesteś kobietą i pragniesz podarować swojemu koledze z pracy, fajny i praktyczny prezent. W takim przypadku odradzamy zakup bokserek lub slipów. Dobrym pomysłem będzie natomiast zakup skarpetek z nadrukiem nawiązującym do Waszych wspólnych wspomnień.

Jeżeli planujesz zakup bielizny dla swojego mężczyzny, pamiętaj, aby była ona odpowiedzią na jego potrzeby i upodobania. Jeżeli wiesz, że marzy o ciepłym szlafroku, to niech to będzie Twoim prezentem, a nie np. piżama. W przypadku obdarowywania partnera, ważny będzie nie sam prezent, ale emocje, jakie chcemy nim przekazać, np. „dobrze Cię znam” lub „kocham Cię”.

Czego unikać, wybierając bieliznę dla mężczyzn?

Decydując się na zakup prezentu w postaci bielizny dla mężczyzn, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania produktów. Musimy mieć świadomość, że bielizna jest noszona najbliżej ciała, dlatego powinna być przyjemna w dotyku oraz wyprodukowana z dobrych gatunkowo materiałów, które nie podrażnią skóry. Informacji o materiale można szukać na metce, lub jeżeli decydujemy się na zakupy on-line w opisie produktu na stronie sprzedawcy.

Bielizna dla mężczyzn to świetny pomysł na prezent, pod warunkiem, że mamy pewność, że sprawi radość osobie obdarowanej. Jeżeli nie mamy sygnałów, że taka potrzeba istnieje, możemy kogoś postawić w niezręcznej sytuacji. Dlatego męska bielizna może być prezentem jedynie dla bliskich nam osób. Komu w szczególności nie dawać w prezencie bielizny? Na pewno zrezygnujmy z takiego pomysłu dla szefa oraz innych osób, z którymi łączą nas stosunki zawodowe. Może to zostać odebrane jako przekroczenie granicy zawodowej relacji.

Jeżeli zatem kupujemy bieliznę dla swoich bliskich, pamiętajmy, aby oddawała ona charakter naszych relacji. Przede wszystkim pamiętajmy o wysokiej jakości wybieranych produktów. Jeżeli chcemy rozweselić obdarowanego, możemy wybrać bieliznę z zabawnym nadrukiem lub wzorem. Pamiętajmy jednak, aby nie był on przypadkowy, a nawiązywał do np. ulubionej postaci z kreskówki lub komiksu. Wybierając bieliznę dla bliskich, możemy nieco popuścić wodze naszej fantazji, mając jednak zawsze w myślach osobę, której pragniemy sprawić przyjemność drobnym upominkiem.


You may also like