Firmy

Najlepsze materiały na pomniki – nagrobki Poznań

nagrobki. Poznań

Zamówienie odpowiedniego pomnika to zawsze bardzo trudny wybór. W dzisiejszych czasach kunszt usługodawców sprawia, że wiele z nich przypomina swoim wyglądem dzieła sztuki. Większość ludzi decyduje się jednak na skromne nagrobki. Największym dylematem jest materiał z jakiego powinny zostać wykonane, ponieważ będzie miał on ogromny wpływ na trwałość i wytrzymałość. Jest to duża inwestycja, która powinna przetrwać lata. Materiał musi być wiec mrozoodporny i nie zostawiać zacieków po deszczowym dniu. Wyszukujesz w Internecie „nagrobki Poznań” i zastanawiasz się, której firmie zaufać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytaj.

Zalety naturalnych kamieni – nagrobki Poznań

Kiedy decydujemy się na wykonanie pośmiertnego pomnika musimy pamiętać, że jest to upamiętnienie bliskiej nam osoby zmarłej. Musimy więc podejść do tematu z należytym szacunkiem i dbałością. Pomnik musi być wytrzymały na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Bardzo ważny jest również teren na jakim zlokalizowany jest cmentarz. Materiał musi być dostosowany do podłoża. Dobrym wyborem materiału będzie naturalny kamień na nagrobki. Poznań to miasto, w którym znajdziemy wielu producentów nagrobków z kamieni naturalnych. Jest to najbardziej popularny rodzaj surowca wybieranego przez klientów.

Kamienie naturalne są zdecydowanie droższe niż syntetyczne materiały. Jednak w przeciwieństwie do nich zdecydowanie rzadziej ulegają uszkodzeniom mechanicznym w postaci kruszenia się czy pękania. Są także mniej wrażliwe na zmiany temperatury, ich naturalne temperatura jest zazwyczaj stała, dzięki czemu nie nagrzewają się zbyt mocno w gorące dni.

Najpopularniejszymi kamieniami naturalnymi z jakich powstają nagrobki są granit, marmur oraz piaskowiec. Gołym okiem zauważymy między nimi różnice, miedzy innymi w kolorystyce czy posiadanych właściwościach. Każdy z nich różni się również ceną, pomimo tego, że wszystkie są kamieniami naturalnego pochodzenia.

Granit – najpopularniejszy w Polsce materiał na nagrobki

Polacy jako najpopularniejszy materiał do wykonywania nagrobków obrali sobie granit. Cechuje się on neutralną kolorystyką, ponadczasową stylistyką i wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Jego struktura nie rysuje się, dzięki czemu nie traci on swoich charakterystycznych cech wizualnych. Jest również bardzo odporny na działanie wysokiej temperatury, nie nagrzewa się w słoneczne dni tak jak inne kamienie. Niestraszne są mu również mrozy – jest mrozoodporny, a niska temperatura nie powoduje pęknięć w jego strukturze.

Również wilgoć nie wpływa negatywnie na jego wygląd i charakterystykę. Kolor granitu nie płowieje bez względu na towarzyszące warunki atmosferyczne i czynniki zewnętrzne. Jest najtrwalszym ze wszystkich najpopularniejszych kamieni naturalnych, z których wykonuje się nagrobki. Nagrobek granitowy z kamienia naturalnego jest dużą inwestycją, która musi wytrzymać długie lata. Z tego powodu warto zainwestować w wysokiej jakości płyty kamienne, które nie ulegną zniszczeniu bez względu na towarzyszące warunki. Granit nie wymaga dużego wkładu w utrzymywanie czystości, nie matowieje również pod wpływem środków czyszczących.

You may also like