Firmy

Jakie są rodzaje basenów ogrodowych i czym się charakteryzują?

Basen ogrodowy to idealny dodatek na przydomowym terenie. Szczególnie często korzysta się z niego w okresie letnim, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by cieszyć się z kąpieli także o innej porze roku. By było to możliwe, należy zdecydować się na określony typ basenu, który będzie dostosowany do całorocznych warunków atmosferycznych. Jak wybrać rodzaj konstrukcji, by była ona najbardziej komfortowa?

Jak wybrać firmę, która wykonuje baseny ogrodowe?

Zanim wybierze się konkretny projekt basenu, konieczne jest porozumienie się z odpowiednią firmą. Na rynku jest wiele doświadczonych ekip, które na co dzień zajmują się realizacją zamówień na baseny ogrodowe, a jedną z nich jest https://www.folkpool.pl/. Poszukując idealnego wykonawcy, warto zwrócić uwagę zarówno na doświadczenie, rodzaje wykonanych zleceń, a także na terminowość i fachowe podejście.

Im bardziej jest kompleksowa oferta firmy wykonującej baseny ogrodowe na zamówienie, tym lepiej. Można bowiem oczekiwać, że uda się zaprojektować taką konstrukcję, która będzie komfortowa pod względem praktycznym i wizualnym. Nawet wtedy, gdy teren przed domem nie jest łatwą przestrzenią do adaptacji pod basen.

Jakie są rodzaje basenów ogrodowych?

Można wyróżnić trzy podstawowe warianty konstrukcji basenów ogrodowych, o których dokładnie przeczyta się na stronie: https://folkpool.pl/baseny-ogrodowe-i-w-domu/. Jednym z nich jest basen, który wykonuje się najczęściej przy użyciu lekkich materiałów, takich jak drewno, czy stal galwanizowana. Tego typu projekt dopełnia się folią PCV, by cała konstrukcja cechowała się doskonałą szczelnością.

Drugą możliwością jest wybór basenów, których wykonanie wymaga zastosowania cięższych elementów konstrukcyjnych. W Polsce popularne są przede wszystkim projekty, które realizuje się z wykorzystaniem betonowych bloczków. Ciężką konstrukcją jest również basen wykonany w technologii żelbetowej. Taki basen zdaje egzamin wtedy, gdy planuje się go wykończyć płytkami ceramicznymi. Nie jest to jednak dobry wybór ze względu na niskie temperatury, jakie panują w tej szerokości geograficznej w sezonie jesienno-zimowym.

Trzecim, najtańszym wyborem, jest basen, który powstaje przy użyciu żywicy poliestrowej lub kompozytów. Niska cena nie powinna być jednak wskaźnikiem. Takie konstrukcje cechują się niską trwałością, a ich ewentualna renowacja pochłania mnóstwo środków pieniężnych.

Jaka konstrukcja basenu ogrodowego jest najlepsza?

Jeśli stawia się dom, można wtedy zdecydować się na basen betonowy. Takie rozwiązanie będzie wówczas najbardziej atrakcyjne. Ekipa budowlana za niewielką dodatkową opłatą zajmie się wykonaniem takiego basenu.

Gdy najważniejszy jest efekt wizualny, warto pomyśleć o basenie z drewna, który jest całkowicie wpuszczony w ziemię. Doświadczone ekipy realizują takie zamówienia również na indywidualne zlecenie.

Chcąc korzystać z basenu ogrodowego przez cały rok, dobrym pomysłem może być konstrukcja wykonana ze stali galwanizowanej. Taki projekt szybko się realizuje, a poszczególne zastosowane komponenty są przyjazne dla środowiska i wyjątkowo wytrzymałe.

You may also like