Nieruchomości

Jak pozbyć się przecieków w garażu?

Przecieki w garażu zawsze są ogromnym problemem. Nie od dziś wiadomo, że wilgoć pojawiająca się w budynku niesie za sobą szereg negatywnych konsekwencji. Początkowo może ona występować wyłącznie w jednym pomieszczeniu, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo jest przeniesienia się na ściany sąsiadujące. Zastanawiasz się, jak skutecznie rozwiązać problem? Sprawdź poniższe wskazówki, które z pewnością okażą się sporym wsparciem. Pamiętaj, że należy działać szybko!

Określenia źródła przecieku

Pierwszym krokiem jest oczywiście określenia źródła przecieku. Nie można jednoznacznie powiedzieć, co stanowi przyczynę pojawienia się wody w garażu. Każdy przypadek jest inny, a więc wymaga indywidualnego podejścia. Fachowcy z firmy AwarieBudowlane poradzą sobie nawet z najbardziej skomplikowanym zleceniem. Warto jest skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, tak aby mieć pewność, że usterka nie powróci po czasie.

Przecieki zwykle pojawiają się wiosną, jednak nie jest to warunkiem. We wspomnianym okresie dochodzi do roztopów śniegu oraz lodu pod wpływem rosnących temperatur. Woda może przedostawać się do wnętrza pomieszczenia poprzez płytę fundamentalną. Dlaczego tak się dzieje? Winę ponoszą zwykle błędy konstrukcje – nie należy jednak panikować, ponieważ relatywnie łatwo można je wyeliminować. Nie można wyróżnić również nieszczelności np. szczelin dylatacyjnych, czy tez połączeń pomiędzy ścianami oraz płytą fundamentową.

Jak pozbyć się przecieków?

Samodzielne naprawienie wad konstrukcyjnych jest sporym problemem. Wiadomym jest, że tylko nieliczni posiadają doświadczenie, czy też specjalistyczne akcesoria. Właśnie dlatego warto jest bliżej zapoznać się z ofertą AwarieBudowlane.pl. Stawiając na usługi profesjonalistów można mieć pewność, że problem zostanie rozwiązany w rzetelny sposób.

Najczęściej dokonuje się uszczelnienia obszarów, które narażone są na przecieki. W zdecydowanej większości przypadków wymagane są wyłącznie prace zewnętrzne, co pozwala ograniczyć koszty. Oczywiście konieczne jest zastosowanie środków i preparatów uszczelniających najwyższej jakości. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko nawrócenia problemu.

You may also like