Firmy

Ile trwa przewóz paczki do Hiszpanii?

Paczki do Hiszpanii często są formą zachowania kontaktu z rodziną i przyjaciółmi przebywającymi na stałe lub tymczasowo poza granicami naszego kraju. Stanowią również wygodny sposób przetransportowania części bagażu przy przeprowadzce, kiedy nie jesteś w stanie zabrać wszystkiego do samolotu. Sprawdź, po jakim czasie przesyłka dotrze do Hiszpanii.

Transport paczki do Hiszpanii – po jakim czasie kurier doręczy przesyłkę?

Wysyłając paczki za pośrednictwem GLS, UPS lub DPD możesz spodziewać się ich dostarczenia na wskazany adres w ciągu 3-4 dni roboczych. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę miejsce docelowe. Do dużych miast takich jak Madryt, Barcelona, Walencja, Sewilla, czy Saragossa paczka dotrze szybciej niż do małej miejscowości lub na Wyspy Kanaryjskie i Baleary. W przypadku wysp, oprócz transportu lądowego, w grę wchodzi transport lotniczy. To z kolei nieco wydłuża cały proces dostawy.

Wspomniani wyżej kurierzy oferują usługę „od drzwi do drzwi”. Paczka do Hiszpanii zostanie odebrana ze wskazanego przez Ciebie miejsca i dostarczona wprost pod drzwi odbiorcy. Nie musisz stać w kolejce na poczcie lub szukać najbliższego punktu obsługi przesyłek kurierskich. Bez wątpienia jest to szybka i wygodna metoda wysyłki.

Zauważ, że czas doręczenia przesyłki do Hiszpanii jest podawany w dniach roboczych, a więc z wyłączeniem weekendów. Do tego okresu nie wlicza się dzień odbioru paczki przez kuriera. Przykładowo, jeśli dzień nadania przypadł w piątek, czas transportu towaru będziemy liczyć dopiero od poniedziałku.  

Jak najtaniej wysłać paczkę do Hiszpanii? 

Rozwój sieci kurierskiej i rozbudowana infrastruktura drogowa sprawiają, że przesyłki zagraniczne nie tylko szybciej docierają na miejsce, ale są też dostępne w konkurencyjnych cenach. Warto porównywać oferty różnych przewoźników i wybrać tą najkorzystniejszą. Inteligentny system wyceny paczki do Hiszpanii, dzięki któremu sprawdzisz wszystkie dostępne opcje znajdziesz w serwisie EuroPaka. Wystarczy podać dokładne wymiary, wagę i kraj docelowy, a kalkulator wyliczy rzeczywisty koszt Twojej przesyłki.

Nigdy nie zaniżaj ciężaru, ani gabarytów – zostanie to zweryfikowane, a Ty narazisz się na dodatkowe opłaty. Obecnie koszty standardowej wysyłki to wydatek rzędu 25 – 35 €, czyli średnio między 115 a 160 zł. W przypadku paczki z Hiszpanii do Polski ceny są bardzo podobne. Taką wysyłkę również pomoże Ci zorganizować broker kurierski Euro-Paka. 

Przewoźnik odbierze paczkę po otrzymaniu zapłaty, dlatego pamiętaj o sprawnym uregulowaniu rachunku. Zrobisz to wygodnie za pośrednictwem wybranego serwisu szybkich płatności (Przelewy24, PayPal, DotPay), karty kredytowej albo przelewu tradycyjnego. 

Jak zaadresować paczkę do Hiszpanii – etykieta kurierska 

List przewozowy jest nieodłącznym elementem każdej przesyłki. Stanowi dowód zawarcia umowy między przewoźnikiem, a nadającym paczkę klientem. Ponadto zawiera wszystkie niezbędne informacje, potrzebne do prawidłowego i szybkiego dostarczenia paczki do adresata. Chodzi m.in. o dokładny adres nadania oraz odbioru, dane nadawcy i odbiorcy oraz ich numery telefonu. 

Czy można wysłać paczkę do Hiszpanii jeszcze łatwiej? Nie musisz się martwić, że o czymś zapomnisz – wypełnij intuicyjny formularz na stronie internetowej, a etykieta wygeneruje się automatycznie. Wystarczy ją wydrukować lub wybrać opcję dostarczenia jej przez kuriera. 

List przewozowy należy nakleić w widocznym miejscu, na górnej części opakowania zewnętrznego. Jeśli na paczce międzynarodowej chcesz umieścić oznaczenia ostrzegawcze (np. „góra/dół”, „ostrożnie”), wybierz naklejki w języku angielskim. 

You may also like