Nieruchomości

Farba do dachu z blachy – czym malować i odrestaurować blachówkę?

Farba do dachu

Wybór farby do dachu może nie być wcale taki prosty! W końcu potrzebujesz preparatu, który skutecznie osłoni blachę, wystawioną na działanie wielu niekorzystnych czynników – w tym skrajnych warunków atmosferycznych. Jak więc wybrać dobrą farbę? O czym należy pamiętać przed prawidłowym pomalowaniem dachu?

Farba do dachu – jak malować taką trudną powierzchnię?

Zanim farba do dachu będzie gotowa do położenia – musisz przygotować się na coś dużo… trudniejszego! Inspekcję dachu. To sprawdzenie stanu dachu, który musisz zrobić, zanim zaczniesz stosować farbę.

Gąsior, dachówki i sam dach należy dokładnie sprawdzić pod kątem ewentualnych uszkodzeń. Dlatego przed malowaniem dachu należy przeprowadzić pełną kontrolę dachu i naprawy wszelkich obszarów. Zamalowanie obszarów, które wymagają naprawy, sprawi, że będziesz miał problemy podczas stosowania farby do dachu.

Nie próbuj samodzielnego malowania dachu, jeśli nie czujesz się komfortowo, wspinając się na dach, dokonując własnych napraw lub czyszcząc za pomocą wysokociśnieniowego strumienia wody. Zamiast tego zadzwoń do specjalisty.

Jak pomalować dach? Farba do dachu to podstawa!

Chcesz użyć farby do dachu? W takim razie przygotowaliśmy przewodnik krok po kroku, który pomoże ci w malowaniu.

  • Instalacja sprzętu bezpieczeństwa. Aby zapewnić bezpieczną platformę roboczą, należy wdrożyć tymczasowe zabezpieczenie krawędzi, szelki bezpieczeństwa i niezbędne środki bezpieczeństwa.
  • Czyszczenie dachu. Po zainstalowaniu środków bezpieczeństwa należy przeprowadzić czyszczenie dachu za pomocą myjki wodnej pod wysokim ciśnieniem. Spowoduje to usunięcie nagromadzonego brudu i mchu, dzięki czemu odpowiednio przygotujesz obszar do malowania.
  • Podkład i uszczelniacz. Nałóż warstwę podkładu/uszczelniacza na czysty dach.
  • Po wyschnięciu poprzedniej warstwy nałóż 2 grube warstwy farby do dachu w wybranym przez Ciebie kolorze. Stosuj się zawsze do założeń, jakie daje producent preparatu. W końcu, żeby farba do dachu spełniała swoje właściwości, musisz słuchać się tego, co radzi producent.

Farba do dachu – jakie są wady i zalety samodzielnego malowania dachu?

Jeśli porównasz wszystkie poniższe opcje, może się okazać, że posiadanie profesjonalnie pomalowanego dachu może być stosunkowo niedrogą i najbezpieczniejszą opcją. Farba do dachu jest łatwa do kupienia, bez trudu więc możesz zdecydować, którą kupić. Jeśli jednak zdecydujesz się skorzystać z pomocy profesjonalisty, upewnij się, że zatrudnisz lokalnego malarza dachów o dobrej reputacji i referencjach. Wynajęcie miejscowego “farbiarza dachu” jest najlepsze, ponieważ możesz sprawdzić ich niedawno ukończone prace i wiedzieć, że pobierają lokalne ceny.

Tymczasem przedstawiamy wady i zalety samodzielnego malowania farbą do dachu.

  1. Koszt samodzielnego malowania farbą do dachu. Oszczędność można uzyskać malując własny dach samemu. Chociaż te oszczędności można pochłonąć zwiększonymi kosztami wynajmu materiałów i sprzętu. Malowanie dachu może wymagać sprzętu, którego wynajęcie może być droższe niż wynajęcie profesjonalisty. Na niektóre dachy nie można chodzić i wymagają podnośnika. Wynajem wciągnika wymaga korzystania z licencji, więc może to być poza zasięgiem lokalnego amatora. Dlatego skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną wycenę w celu porównania ceny.
  2. Jakość samodzielnego malowania dachu. Aby poprawnie pomalować dach, potrzebna jest umiejętność. Profesjonalista wie, jak prawidłowo i właściwie wykonywać swoją pracę. Posiadają doświadczenie i kwalifikacje potrzebne do bezpiecznej i wydajnej pracy na wysokości. Amator może przekroczyć swoje granice i może dojść do wypadku. Czasami więc najbezpieczniejszą opcją jest najlepsza opcja.
  3. Obawa przed samodzielnym stosowaniem farby do dachu. Chodzenie po suchym dachu różni się od chodzenia po mokrym dachu. Znowu jest inaczej, gdy bezpiecznie nawigujemy podczas wykonywania napraw lub trzymania ciężkiego sprzętu. Czynniki te mogą przyczynić się do ogromnego przypływu adrenaliny i spowodować upadek. Tak więc jedną z największych zalet korzystania z profesjonalnego malowania dachu w porównaniu z majsterkowaniem jest to, że zapewniasz sobie bezpieczeństwo.

You may also like