Firmy

Czy dezynsekcja zawsze jest skuteczna?

Gdy rozważasz zwalczanie insektów, pewnie zastanawiasz się, czy dezynsekcja zawsze jest skuteczna. Okazuje się jednak, że nie wszystkie takie zabiegi kończą się sukcesami. Czasami insekty powracają nawet po profesjonalnej dezynsekcji. Zobacz, kiedy i dlaczego jest ona nieskuteczna.

Usunięcie insektów już za pomocą jednego, specjalistycznego zabiegu nie jest niczym niezwykłym. Zdarzają się jednak sytuacje, w których dezynsekcja okazuje się nieskuteczna. Dowiedz się, po czym rozpoznać, że zabieg się nie udał i z jakich powodów niekiedy nawet profesjonalna dezynsekcja okazuje się nieskuteczna?

Domowa, czy profesjonalna — która dezynsekcja jest skuteczniejsza?

Najpierw jednak odpowiedzmy na pytanie, która dezynsekcja jest skuteczniejsza: domowa czy specjalistyczna? Bez wątpienia ta druga, ponieważ stosowane są w niej profesjonalne środki owadobójcze, a wykonujący zabiegi tego typu technicy posiadają wiedzę i doświadczenie w zwalczaniu insektów. To właśnie dlatego, gdy chcesz szybko pozbyć się szkodników, zleć ich likwidację profesjonalnej firmie DDD.

Domowe sposoby zwykle okazują się bowiem nieskuteczne, a to dlatego, że często używa się w nich substancji o działaniu tylko odstraszającym. Poza tym wiele porad z internetu dotyczących zwalczania szkodników nie ma nic wspólnego z ich trybem życia. Pamiętaj, że przeprowadzając dezynsekcję samodzielnie narażasz się nie tylko na jej niską skuteczność, która finalnie zwiększy koszty, ale także na ryzyko zatrucia środkami owadobójczymi.

Co wpływa na skuteczność dezynsekcji?

Na skuteczność profesjonalnej dezynsekcji wpływa wiele czynników, przy czym tylko nieliczne zależą od technika przyprowadzającego zabieg. Z jego strony oczekuje się wiedzy teoretycznej oraz doświadczenia w tego typu działaniach. Oczywiście duże znaczenie ma też rodzaj użytego środka owadobójczego i sposób jego aplikacji, który wiąże się z koniecznością wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu (np. zamgławiacz ULV).

Niemniej jednak skuteczność dezynsekcji zależy również od:

  • dokładności w przygotowaniach pomieszczenia do zabiegu (szerzej o tym możesz przeczytać na stronie firmy DDD),
  • łatwości dostępu do miejsc, w których mogą ukrywać się szkodniki,
  • wielkości populacji insektów,
  • jakości zabezpieczenia lokalu przed przedostaniem się nowy osobników z zewnątrz.

Praktycznie w każdej z tych kwestii możesz podjąć indywidualne działania, które zauważalnie zwiększa skuteczność dezynsekcji.

Jak sprawdzić, czy dezynsekcja jest skuteczna?

Jednak w jaki sposób stwierdzić, czy zwalczanie insektów okazało się skuteczne? Pamiętaj, że poza nielicznymi wyjątkami szkodniki powinny zniknąć już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Z drugiej strony na wytępienie większej populacji potrzeba kilku godzin, a częściej nawet paru dni. Jeżeli więc nazajutrz po wizycie technika odkryjesz żywe insekty, nie musi to świadczyć o tym, że popełniono błędy.

Ponadto w przypadku pluskiew konieczne jest wykonanie drugiego zabiegu, po to, by zlikwidować pokolenie, które mogło przetrwać pierwsze uderzenie. W praktyce, jeżeli w ciągu tygodnia po wykonaniu dezynsekcji szkodników nie ubędzie albo co gorsze, ich liczba zwiększy się, możesz podejrzewać, że zabieg okazał się nieskuteczny.

Dlaczego dezynsekcja okazuje się nieskuteczna?

Pamiętaj jednak, z dezynsekcja może być nieskuteczna z wielu powodów. Jednym z najpopularniejszych jest przedostawanie się nowych osobników z zewnątrz. Owady wykorzystują do tego otwarte okna, szczeliny pod drzwiami i wokół rur, a nawet ciągi wentylacyjne. Dlatego wskazany jest montaż moskitier połączony ze starannym zabezpieczeniem wszystkich ubytków elewacji wewnątrz i na zewnątrz.

Na zmniejszenie skuteczności dezynsekcji wpływają również czynności, które wykonujesz bezpośrednio po zabiegu zwalczania insektów. Chodzi przede wszystkim o działania takie, jak zmywanie podłóg i innych powierzchni, które usuwa środek owadobójczy jednocześnie osłabiając działanie zabiegu. Po jego wykonaniu technik przekaże Ci szczegółowe instrukcje, których należy przestrzegać między innymi właśnie po to, aby dezynsekcja była maksymalnie skuteczna.

Więcej na ten temat: https://dezpro.pl/oferta/dezynsekcja/

You may also like