Firmy

Czego nie pominąć w wiosennych porządkach domowych?

Wiosna zbliża się mniejszymi lub większymi krokami i chociaż jeszcze oficjalnie mamy zimę, to długie, ciepłe i słoneczne dni są już tuż, tuż. Kwiecień i maj to miesiące, w których budzimy się z zimowego snu i leniuchowania pod kocem, mamy więcej energii, dni stają się co raz dłuższe, a tym samym, planujemy porządki i odświeżenie mieszkania, bo zwyczajnie mamy na to więcej czasu i siły. Gruntowne sprzątanie warto rozpocząć od wielkich rzeczy. Jeżeli uporamy się z tym co najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne, pozostała część porządkowania mieszkania pójdzie o wiele szybciej. Od czego zacząć?

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Generalne sprzątanie ma sens, jeżeli zaczynamy od wnętrza, dlatego w pierwszym etapie zajmij się swoimi szafkami i półkami. Pozbądź się rzeczy niepotrzebnych, dzięki temu nie tylko zyskasz dodatkowe miejsce, ale łatwiej będzie wyczyścić wnętrze mebli

  • W kuchni przejrzyj produkty spożywcze, sprawdź daty ważności. Jeżeli coś jeszcze się nie przeterminowało, ale wiesz, że nie będziesz tego używać, oddaj produkty potrzebującym.
  • W garderobie wyselekcjonuj rzeczy, które nie nadają się już do użytku oraz te, które są w dobrym stanie, ale nie będziesz ich nosić. Wszystko to, co do tej pory lubiłaś możesz sprzedać, lub oddać znajomym czy komuś w rodzinie.
  • Przejrzyj książki z domowej biblioteczki. Jeżeli znajdą się takie, do których już nigdy nie sięgniesz zapytaj na grupowym forum w swoim mieście czy ktoś nie chce ich odkupić lub po prostu dostać, ewentualnie możesz zasilić nimi szeregi w bibliotece

Wiosna to również dobry moment na umycie okien i wypranie zasłon oraz firanek. W swoich działaniach nie pomijaj balkonu, który w słoneczne dni przyniesie Ci relaks i dostęp do świeżego powietrza nawet jeżeli nie będziesz wychodzić na dwór.

Odśwież swoje meble wypoczynkowe

Kanapy, narożniki, fotele, pufy, czy łózka na których śpimy to meble, które pomimo naszej woli przyjmują i gromadzą wszelkie zanieczyszczenia i kuch, a tym samym sprzyjają rozwojowi roztoczy i bakterii. Wiosenne porządki nie mogą obejść się bez odświeżenia mebli tapicerowanych i materacy, ale to też dobry moment na profesjonalne pranie kanapy na osiedlu Bielany.

Specjalistyczne firmy świadczące usługi czyszczenia tapicerki nie tylko odświeżą Twój wypoczynek, ale usunął plamy, przebarwienia, sprawią że kanapa odzyska swój piękny wygląd i idealny zapach. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że wcale nie jest taka brudna, to pod materiałem kryje się mnóstwo zanieczyszczeń, z którymi trudno uporać się na własną rękę. Dodatkowo podczas użytkowania kanapa zwyczajnie się brudzi i traci kolor. Wyczyszczenie jej profesjonalnym sprzętem i środkami piorącymi sprawi, że przypomnisz sobie jej pierwotny i idealny wygląd.

Pozbądź się nieczystości z zakamarków

Jeżeli już decydujesz się na gruntowne sprzątanie, pamiętaj aby wyczyścić nie tylko ogólnodostępne części mieszkania, ale rozpraw się z zabrudzeniami i kurzem pod meblami, łóżkami, czy innymi zastawionymi częściami swojego mieszkania. I chociaż to dużo ciężkiej pracy, nie musisz robić tego od razu, jednego dnia. Tak idealnie wysprzątane mieszkanie będzie służyło Ci przed długi okres czasu, a Ty ze spokojem możesz oddać się wiosennym spacerom i relaksowi.

You may also like